Sporda ABS Nedir, Hangi Kaslardır? ABS Nasıl Geliştirilir?

Vücut geliştirme söz konusu olduğunda “ABS” sıklıkla duyulur. Birçok meraklı bunun önemini anlamak ister; ABS hangi kaslardan oluşur? Size kolaylık sağlamak için, ABS’nin nasıl oluştuğuna dair tüm bu bilgileri listeledik.

Çeşitli vücut bölümlerinin isimleri önemli ölçüde değişir, bu özellikle karın kası gibi kas grupları söz konusu olduğunda belirgindir. Vücut geliştirmeden bahsederken yaygın olarak kısaltmalar kullanılır.

Sporda ABS Nedir?

ABS, spor terimlerinde “karın kası” anlamına gelir. Tüm karın kasları toplu olarak karın kası dediğimiz kasları oluşturur. Vücuttaki yağ oranını azaltarak ve karın kaslarını çalıştırarak ideal şeklinize ulaşın.

Sporda ABS Hangi Kaslardır?

Vücut geliştirme günümüzde hem erkekler hem de kadınlar arasında hızla popüler hale gelmiştir. Çoğu birey en çok karın bölgesini güçlendirmeye odaklanmaktadır. Vücut geliştiriciler bu bölgeyi tanımlamak için “karın kası” terimini kullanırlar.

ABS Nasıl Geliştirilir?

ABS (abdominal musculature system) karın kaslarını ifade eder. Bu bölgenin gelişimini artırmak için vücut geliştirme ekipmanları ve kürek çekme, dans, aerobik ve yüzme gibi egzersizler etkili bir şekilde kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sayfalar