Site icon Deneme Bonusu Veren Siteleri

Aletli Pilates Faydaları Nelerdir?

Aletli pilates, genel vücut sağlığını geliştirmenin paha biçilmez bir yoludur. Reformer pilates olarak da adlandırılan enstrümantal pilates, uygulama için reformer olarak bilinen bir araç kullanır – birçok faydası küçümsenemez!

Aletli Pilates Nedir?

Enstrümantal pilates, kasları güçlendirmenin aktif bir yoludur. Reformer gibi aletlerin kullanıldığı bu pilates şekli, vücudu aynı anda sıkılaştırırken esnekliği artırmayı amaçlar.

Pilates, omurilik bozuklukları ve stres sorunlarından kalp rahatsızlıklarına kadar bir dizi hastalığın azaltılmasına yardımcı olabilir. Pilates yaparken kullanabileceğiniz çeşitli aletler vardır; reformer, Cadillac Chair ve Barrel işe yarayabilir.

Aletli Pilates Ne İşe Yarar?

Jimnastik, vücudun tüm kaslarını çalıştıran bir spordur. Güçlü kas sistemleri oluştururken duruş ve esnekliği geliştirmeye yardımcı olur – ancak istenirse belirli kas grupları hedeflenebilir.

Ekipmanlı pilates, fazla kilolarını vermeye çalışanlara yardımcı olmak için mükemmel bir yol olabilir. Aletli pilates, metabolizmayı uyararak ve vücudunuzdaki yağ depolarını parçalayarak metabolizmayı hızlandırabilir ve kilo kaybını hızlandırabilir. İyi dengelenmiş bir diyet ve düzenli egzersiz seansları kilo kaybına daha fazla yardımcı olabilir – fazla kiloları vermeye çalışırken her ikisi de hayati önem taşır! Kilo vermede başarılı olmak isteniyorsa, düzenli fiziksel egzersiz yoluyla bir enerji açığı yaratılması hayati önem taşır.

Pilates, kasları çalıştırarak ve yağ yakımını artırarak bacakları, karnı ve beli inceltmeye yardımcı olabilir. Pilates, ekipmanla birleştirildiğinde vücudunuzu sıkılaştırmaya ve tonlamaya da yardımcı olabilir.

Pilatesin faydaları:

Aletli Pilates Hangi Aletler ile Yapılır?

Pilates aletleri kasların gelişmesine yardımcı olur. Aletli pilates, kişinin genel sağlığına fayda sağlayan bir spordur.

Aletli pilates yaparken kullanılabilecek aletler şu şekildedir:

Exit mobile version